Menu Zavřeno

Esenciální olej Bazalka pravá ct Methylchavicol – použití, účinky, diy recepty
lat. Ocimum basilicum
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

 

Obecné informace:

Je známo velmi mnoho druhů bazalky, bazalka pravá je středomořská, které se daří v horkém, suchém, slunečném podnebí. Je oblíbená jako koření zejména v italské kuchyni. Rostlina má svěží, vysoce aromatické zelené listy a na konci léta bílé květy. Nejsilnější EO je v listech, než rostlina rozkvete.

V 17.století ji anglický bylinkář Nicholas Culpeper doporučoval k léčení hmyzího kousnutí. Olej má svěží bylinkovou vůni s výraznými hřejivými, kořenitými podtóny.

Dominantní temperament: cholerik +++, flegmatik +
Charakteristika: Hřejivá – Čistící – Posilující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání. Citlivé osoby může dráždit, používejte nízké koncentrace.

Použití v aromaterapii:
  • Koupele: koupel se 2 kapkami bazalky pravé a 4 kapkami pomerančovníku hořkého pomáhá uklidnit zažívání způsobené nervozitou. Koupele s bazalkovým EO uvolňují a napomáhají klidnému spánku.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: pomáhá uvolnit svlay a bolavé klouby, revmatické bolesti. Je protizánětlivý, antimykotický, antibakteriální.  Má antioxidační účinky. Podporuje imunitu, osvědčuje se při dýchacích potížích, pomáhá při žaludečních problémech a nevolnosti. Efektivní proti hmyzu – použijte směs ze 2 kapek bazalky pravé, 4 kapkami tea tree  a 4 kapkami manuky do 20 g nosiče.
  • inhalace: odbourává stres. Inhalace je účinná při chřipkách a nachlazení.
  • vlasy: bazalkový olej je jistě zajímavý ve vlasové kosmetice. Napomáhá při nadměrném maštění vlasů a celkem účinně zabraňuje i tvorbě lupů.
Posílení ducha:
  • Bazalka pravá dodává odvahu a energii zvládnout nové zkušenosti. Ujasňuje vnitřní cíle. Vyvažuje, čistí a zvedá.
  • Zmírňuje úzkost a duševní přetížení. Vylepšuje soustředěnost. Zmírňuje emocionální zranitelnost.
Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *