Menu Zavřeno

esenciální olej Dřevo Ho – použití, účinky, diy recepty
lat. Cinnamomum camphora
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Éterický olej Dřevo Ho nebo také Linaloolové dřevo a také Ho-Sho se získává z Kafrovníku lékařského (Cinnamomum camphora). Je to velký stálezelený strom původem z Asie, který se vyskytuje v mnoha chemotypech, z nichž 3 se zpracovávají na výrobu éterického oleje. EO Kafr – převládá chemotyp kafru, EO Ravintsara – převládá chemotyp 1,8 Cineol a EO Dřevo Ho, které obsahuje vysoce uklidňující Linalool a je vynikající pro podporu klidného a relaxačního prostředí.

Vůně a vlastnosti Dřeva Ho jsou velmi podobné eo z růžového dřeva, Bois de Rose (Aniba rosaeodora) – růžové dřevo je ohrožený druh, kdežto Dřevo Ho se získává z obnovitelných zdrojů.  Linalool z dřeva Ho je jedním z nejúčinějších přirozeně se vyskytujících.

Dominantní temperament: cholerik+++, flegmatik ++
Charakteristika: Ochlazující – Uklidňující – Regenerační

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání. Významný obsah linalolu naznačuje, že EO nabízí následující vlastnosti: analgetikum, protizánětlivé, antibakteriální, antispasmodické, hypotenzní, imunostimulantní, sedativní. Citlivé osoby může dráždit, používejte nízké koncentrace. 

Použití v aromaterapii:
  • Koupele: koupel podporuje léčbu zánětu močového měchýře i vaginálních výtoků a infekcích.
  • na pleť: EO je vynikající tonikum na pokožku, zabraňuje tvorbě vrásek a omlazuje pleť. Linalol je považován za chemický meziprodukt, což znamená, že stimuluje reakce v jiných látkách (např. podporuje vitamin E v krémech) Je skvělý pro stimulaci růstu kožních buněk.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Éterický olej z kafrovníku je protizánětlivý, antimykotický a antibakteriální. Může bát použit proti bolesti, má lehké analgetické schopnosti. Kafr funguje povrchně, pomáhá snížit příznaky bakteriální infekce a zabraňuje pokračujícímu nebo opakujícímu se růstu bakterií v postižené oblasti.
  • difuzér: EO má uklidňující a osvěžující vůni, používá se při depresích. Snižuje úzkost a stres. EO funguje jako výborný odpuzovač hmyzu.
Posílení ducha:
  • Je nápomocný proti temnotě a šedi, kterou člověk prožívá. Snižuje úzkosti a stres.
Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *