Menu Zavřeno

esenciální olej Elemi – použití, účinky, diy recepty
lat. Canarium luziconum
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Elemi je pryskyřice stromu Canarium luzonicum, strom je původem z Filipínských a Moluckých ostrovů. Dosahuje výšky až třicet metrů. Nejvíce roste na ostrově Luzon. Dnes se vyskytuje i v Austrálii, Indii, jižní a střední Americe a Africe. Pryskyřice se využívá v potravinářství, parfemářství i chemickém průmyslu. Již ve starověkém Egyptě se jeho pryskyřice využívala k balzamování. V parfumérii je hojně využívána jako fixátor vůní.

Elemi éterický olej je vysoce univerzální. I když je často používán jako podpora k léčbě a obnově pokožky, je prospěšný i v jiných oblastech. Elemi je známý tím, že zvyšuje funkci imunitního systému, je analgetický, urychluje hojení ran, chrání před infekcí, rozpouští hleny a pomáhá vykašlávání . Podporuje celkový pocit pohody.

Dominantní temperament: flegmatik ++, cholerik +
Charakteristika: Zahřívající – Objasňující – Omlazující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.

Použití v aromaterapii:
  • Koupele: olej lze použít pro jeho antiseptické vlastnosti. Je také účinný při prevenci infekcí uretry, močového měchýře, močových cest. Utišuje bolesti svalů a kloubů. Olej stimuluje cirkulaci tělních tekutin.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Esenciální olej chrání před mnohými infekcemi, včetně těch z mikrobů, bakterií, hub a virů. Je velmi užitečný při hojení i hnisavých ran a jizev. Jako analgetikum je účinný při snižování bolesti souvisejícím s nachlazením, horečkou nebo výronů. Pomáhá také při léčbě bolestí hlavy, migrén, svalové bolesti, bolesti v kloubech a bolesti uší. Je to skvělý stimulant. EO působí jako tonikum, podporuje také imunitní systém těla.
  • na pleť: Elemi lze použít k omlazení obličeje a těla. Elemi tónuje a zpevňuje pokožku, snižuje výskyt jemných linek a vrásek. Normalizuje přirozenost vaší pokožky, zmenšuje póry a podporuje vyváženou, vyrovnanou pleť.
  • difuzér: Velmi účinně rozpouští hleny a pomáhá vykašlávání. Během zimy a chřipkové sezóny poskytuje zklidnění dýchacího ústrojí a plic. Vdechování ulevuje migrénám a bolestem hlavy.
Posílení ducha:
  • Elemi pomáhá dosáhnout meditativního stavu, přináší pocity „hlubokého míru v kombinaci s úplnou jasností“ a zdá se, že zlepšuje vizualizaci.
  • Čistí tělo a ducha, stejně jako kadidlo je to perfektní proti stresu. Hluboce navozuje duchovní  a meditativní prostředí. Zklidňuje a objasňuje.
  • Elemi představuje čistou ,expanzivní, meditativní a ochrannou energii

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *