Menu Zavřeno

esenciální olej Eukalyptus radiata – použití, účinky, diy recepty
lat. Eucalyptus radiata
kup si mě zde   → očekáváme dodání dodavatelem

Obecné informace:

Eucalyptus radiata je středně vysoký dorůstající až 30 metrů, zřídka 50 metrů. Stejně jako ostatní eukalyptové stromy má E. radiata původ v Austrálii. Domorodci znají a využívají tuto rostlinu pro své antibakteriální  vlastnosti. Vůně E. radiata je svěží a příjemná, oblíbená i u dětí. Svými vlastnostmi je velmi podobný E. globulus. Zdroje uvádějí, že radiata obsahuje menší množství 1,8 cineolu, který oleji dodává typickou eukalyptovou vůni.

Díky biochemické kombinaci cineolu a alfa-terpineolu má esenciální olej Eucalyptus radiata silnější antibakteriální a antivirotický účinek než Eucalyptus globulus. EO eucalyptus radiata pomáhá posílit imunitní systém, chrání před infekcemi a mírní dýchací potíže. Je to jeden z nejlepších éterických olejů na bolest v krku, kašel, sezónní alergie a bolesti hlavy. Eucalyptus poskytuje antioxidační ochranu. Je vítaným olejem na přípravu domácích dezinfekčních přípravků,  je silně antimikrobiální a také antifungální.

Dominantní temperament: flegmatik +++, cholerik +
Charakteristika: Optimistický – Očišťující – Stimulující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 1-2 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.
Upozornění: Citlivé osoby může dráždit, používejte nízké koncentrace.

Použití v aromaterapii:
  • koupele: EO stimuluje zdravou cirkulaci, posiluje imunitní systém. Uvolňuje ztuhlé a natažené svaly. Pro léčbu plísňových infekcí na kůži nebo nehtech u nohou, namočte nohy do teplé vody s několik kapkami eukalyptového oleje a esenciálního oleje z čajovníku.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Používá se do masážních přípravků pro léčbu astma, nachlazení, kašle, bronchitidy, zánětů dutin a senné rýmy. Rozpouští hleny a ucpané nosní dutiny, je účinný při odkašlávání. Ke zmírnění suchého a hrudního kašle si každé ráno a večer potřete hrudník směsí ze 4 kapek eukalyptu, 2 kapek myrhy a 4 kapek cedru. Je účinný jako podpora bolestivých svalů a kloubů před namáháním, ochraňuje stárnoucí klouby. Svaly prohřívá a stimuluje. EO je silným antiseptikem. Proto se používá na rány, vředy, popáleniny, odřenin a oparů. Je to také účinný prostředek při bodnutí hmyzem. Má antifungální vlastnosti, podporuje léčbu plísní.
  • pleť a vlasy: je vhodný pro všechny typy pleti, obzvlášť pro unavenou, stárnoucí, mastnou a aknózní pleť. Pomáhá odstranit nečistoty a působí hojivě. Eukalyptový olej se často používá jako přírodní léčba proti vším. Naneste několik kapek oleje smíchaného s nosnými oleji na infikované vlasy, dbejte nízké koncentrace, malé děti let by olej užívat neměly. EO pomáhá předcházet vlasovým potížím s lupy, svědění pokožky hlavy a lupénce. Pro dosažení nejlepších výsledků můžete smíchat několik kapek oleje s lžící kokosového nebo olivového oleje. Olej také působí hojivě a jako stimulant pomáhá růstu vlasů.
  • difuzér: Inhalace eukalyptového EO a jeho použití v difuzéru podporuje dýchací systém. EO má protizánětlivé vlastnosti, které zlepšují zdraví dýchacích cest, zabraňují kašli a přetížení. Rozpouští hleny a ucpané nosní dutiny, je účinný při odkašlávání. Rozptýlení EO po místnosti spolehlivě deodorizuje a čistí vzduch. EO má schopnost inhibovat stafyloky přítomné ve vzduchu. Stimuluje duševní aktivitu a bdělost.
Posílení ducha:
  • EO eukalypt pomáhá při stresových situacích, pomáhá zbavit se negativní energie, odstraňuje duševní vyčerpání a  obnovuje pozitivní, optimistickou energii.
  • Pomáhá uspořádat myšlenky, posiluje otevřenost, umožňuje přijímat. Povzbuzuje a oživuje. Je vhodný pro osamělé lidi. Pomáhá odstraňovat duševní pomalost a omlazuje lidi, kteří se cítí vyčerpaní.
Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *