Menu Zavřeno

esenciální olej Fragonie – použití, účinky, diy recepty
lat. Agonis fragrans
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Agonidky jsou stálezelené keře nebo stromy s jednoduchými vrbovitými listy a pravidelnými, bílými nebo růžovými květy. Rod zahrnuje v současném pojetí 5 druhů. Je rozšířen výhradně v jihozápadní Austrálii.

Éterický olej Fragonia má schopnost vyvažovat, uvolňovat a pracovat na hluboké úrovni, uvolňuje jak fyzické, tak emocionální blokády. Tento olej je velmi ženský, pomáhá doprovázet přijetí ženskosti.

Je to extrémně vyvážený olej, kdy jsou 1,8 cineol, alfa pinen a monoterpenoly v téměř dokonalém poměr 1: 1: 1. Fragonia je mírné analgetikum, stimulant imunitního systému a balancer. Výrazně napomáhá při léčbě onemocnění dýchacích cest, od sinusitidy až po chronickou bronchitidu. Používá se také pro své vysoce antimikrobiální a protizánětlivé účinky. Uvolňuje bolestivé svalové záněty. Lze jej použít namísto známého Tea Tree oleje.

Dominantní temperament: flegmatik +++, cholerik +++
Charakteristika: Vyvážený – Uvolňující – Ženský

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 1-2 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.

Použití v aromaterapii:
  • koupele: EO stimuluje zdravou cirkulaci, posiluje imunitní systém. Fragonia je vítaným pomocníkem při nadměrném pocení, odstraňuje tělesný pach.  V koupeli je úžasné pro relaxaci, je uklidňující, skvělý na emocionální stres. Působí proti zármutku a úzkosti.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Fragonia má vynikající protizánětlivé a analgetické vlastnosti, díky čemuž je účinná lokální léčba bolestivých svalů a bolestivých kloubů. Je vhodný pro lidi trpící artritidou nebo revmatismem. Je také podpůrný při léčbě impetiga, bakteriální, virové a plísňové infekce. Je to skvělý respirační olej, na kůži působí velmi mírně a šetrně, je proto vhodný i k masáži dětí. Upravuje ženské a menstruační potíže.
  • pleť:  EO je velmi užitečný i při dermatologických problémech, akné, ekzémech a herpesu. Má hojivé účinky.
  • difuzér: Fragonia je v difúzi velmi příjemná. Inhalace otevírá hrudní koš a uvolňuje dýchací zatížení, napomáhá léčbě broncitidy, kataru a při zánětu dutin. Svými antimikrobiální úžinky EO čistí vzduch a může také pomoci léčit zdroj vaší infekce. Inhalace podporuje hlubokou relaxaci před spaním, zbavuje úzkosti a stresu.
Posílení ducha:
  • EO fragonia má jedinečný energetický účinek, ​​který přináší dar síly a bezpodmínečné lásky. Fantastický olej, který se někdy označuje jako „magický olej“. Pracuje s tělem, myslí nebo duchem a nalézá rovnováhu.
  • Tento vyvažující olej může pomoci při zaseknutí, při přerušovaných stavech a obnovit přirozené léčivé schopnosti těla. Spojuje s vyšším vědomí, podporuje odolnost a pomáhá psychice k mimořádným posunům. Balancuje život navzdory jakékoli nerovnováze, disharmonii nebo emocionálnímu traumatu a bolesti.
  • Má schopnost odblokovat a uvolnit staré vzory a umožňuje převzít vzory nové. Navozuje hluboké snění.

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *