Menu Zavřeno

esenciální olej Geranium Bourbon – použití, účinky, diy recepty
lat. Pelargonium X asperum
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Pelargonie je bylina, polokeř či keř z čeledi kakostovité, obsahující asi 240–300 druhů. Původem je z jižní Afriky, dnes se pěstuje po celém světě, ale jeho poloha silně určuje jeho biochemické složení. Pelargonie je používána jako okrasná květina, ale také v parfumérii, jako léčivá a barvířská rostlina, či k ochucení pokrmů.

EO je pozoruhodné hemostatikum, které zastavuje krvácení z řezných ran, poranění, včetně zlomenin. Má antibakteriální, fungicidní a analgetické účinky.  Podporuje léčbu ekzémů, kožní mykózy, lupénky. Díky obsahu benzyl benzoate je účinně antimikrobiální a insekticidní, odpuzuje hmyz. Je vyhledávaným pro své antiseptickéadstringentní a tonické účinky na pleť. Jemná, růžová vůně je vhodná pro ženské potíže, kde kromě jiného pomáhá rozvíjet ženství a vyrovnávat hormonální cykly. Vůně působí klidně na naše smysly, úzkosti, odbourává stres a oživuje mysl.

Dominantní temperament: cholerik +++, sangvinik ++, melancholik +
Charakteristika: Euforický – Jemný – Inspirativní

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.  

Použití v aromaterapii:
  • koupele: Euforie je pocit, který zažijete s inspirativní a povzbuzující květinovou vůní geraniového esenciálního oleje. Koupel si dopřejte ke zmírnění premenstruačních syndromů, únavě a výkyvech nálad. Vyrovnává hormonální hladinu při menopauze. Je to stimulant oběhového systému, posiluje imunitu. EO je přírodní diuretikum, poporuje vylučování toxinů z těla.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Esenciální olej geranium se používá při rychlém ošetření ran, poranění, včetně zlomenin kostí. Rány dezinfikuje a zbavuje mikrobů. Urychluje hojení a regeneruje kůži, je také účinný při léčbě celulitidy, ekzémů, plísňových infekcí. Skvěle pomáhá regenerovat jizvy. Posiluje imunitní systém, stimuluje cirkulaci, eliminuje toxiny v těle. Zlepšuje fungování tělních systémů, zmírňuje oteklé kotníky, snížuje záněty a mírní revmatické a artritické bolesti způsobené toxickým hromaděním.  Olej se používá při léčbě onemocnění močových cest a při menopauzálních a menstruačních poruchách. Je také účinný při léčbě hemoroidů. Geranium je vynikající přírodní deodorant s antibakteriálními vlastnostmi, který eliminuje tělesný pach a dodává květinovou vůni.
  • na pleť a vlasy: vhodné pro všechny typy pleti, především pro zralou a mastnou pleť. Tonizuje a zpevňuje. EO důkladně čistí pleť, reguluje sekreci mazu a zachovává přirozeně hydratovanou pokožku. Zabraňuje tvorbě akné a pupínků. Je vhodný proti lupům, lupénce, ekzémech a zánětlivé kůži. Má skvělé regenrační schopnosti, obnovuje kožní buňky, Díky antimikrobiálním vlastnostem jej lze použít proti vším či svrabu.
  • difuzér: Vůně tohoto oleje posiluje a povzbuzuje ducha, zmírňuje nervové napětí, uvolňuje vzpomínky a negativní emoce. Dezinfikuje nečistý vzduch, odpuzuje komáry a další hmyz.
Posílení ducha:
  • Pelargonie rozvíjí, omlazuje vnitřní ženu. Podporuje intuici, vnímavost a otevřenost. Podporuje kreativitu a vnímání krásy.
  • EO je láskyplný, objímající. Úzkost a slabost proměňuje v jasnou mysl a sílu. Je vhodný k meditaci, podporuje naši mysl vydat se na správnou cestu

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *