Menu Zavřeno

esenciální olej Grapefruit – použití, účinky, diy recepty
lat. Citrus paradisi
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Grapefruit je subtropický citrusový strom známý pro své velké kyselé, polosladké až trochu hořké ovoce – grepy. Grapefruit je citrusový hybrid pocházející z Barbadosu jako náhodný kříženec mezi dvěma pomerančovníkem sladkým a pomelem. Grapefruit pochází původně z tropických částí Asie.

Stejně jako samotné ovoce je esenciální olej z grapefruitu bohatý na antioxidanty. Především má bohatství vitamínu C. Tento vitamin v kombinaci s dalšími antioxidačními složkami přítomnými v grapefruitovém esenciálním oleji posiluje imunitní systém a bojuje proti aktivitě volných radikálů.

Zdravý přínos grapefruitového esenciálního oleje lze připsat jeho vlastnostem jako diuretikum, dezinfekční činidlo, stimulační činidlo, antidepresivum, antiseptikum, aperitiv, lymfatická a tonická látka.protože je schopen pomáhat rozpouštět tuk a zůstat silný, aby byl důležitou součástí vašeho fitness režimu.
Dopřejte tomu dokonalému vzestupu své sebeúcty a vlastní hodnoty s grapefruitovým olejem, protože to funguje jako magie tím, že čistí auru a vypláchne depresi, nedostatek sebevědomí, duševní chaos a další negativní pocity v klidu.

Dominantní temperament: flegmatik +++
Charakteristika:  Revitalizující – Osvěžující – Povzbuzující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 1-2 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.
Upozornění: EO grapefruit je fototoxický, nepoužívejte, pokud se chustáte ven na slunce. Grapefruit je netoxický, nedráždivý a nepůsobí přecitlivělé reakce. Je vhodný pro všechny typy pleti.

Použití v aromaterapii:
  • koupele: koupel s několika kapkami oleje z grapefruitu zvyšuje tělesnou obranyschopnost. Účinně chrání tělo před poškozením způsobeným oxidanty a toxiny, včetně předčasného stárnutí, degenerace tkání, mentální a fyzické slabosti, nervových poruch a dalších.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Esenciální olej antimikrobiální vlastnosti grapefruitového esenciálního oleje z něj činí dobrý dezinfekční prostředek. Chrání nejen tělo před novými infekcemi, ale také eliminuje existující infekce. Je zvláště účinný při léčbě infekcí tlustého střeva, žaludku, střev, močového systému, vylučovacího systému a ledvin. Kromě toho je prospěšný při léčbě orálních, očních i kožních infekcí.
  • na pleť : EO palmarosa je oblíbenou složkou přípravků o pleť. Svými účinky pomáhá v boji proti škodlivým bakteriím a mikrobům, hojí kožní dermatitidy. Palmarosa je vhodný především na suchou a mastnou pokožkou. Působí jako přírodní tonikum a pomáhá udržovat hydratovanou pleť. Olej je regenerační, stimuluje růst buněk, reguluje kožní maz, udržuje pokožku jmenou a vláčnou, pomáhá snižovat výskyt vrásek. Má protizánětlivé a chladící vlastnosti, lze jej doporučit i k podpoře léčby akné, vyrážek, ekzému, oparu či jizev po akné.
  • difuzér: Esenciální olej Palmarosa má jemnou, mlhavou a citronově růžovou vůni, která uklidňuje mysl i tělo. Přidáním 2 až 3 kapek do difuzéru či aromalampy poskytne pocit spokojenosti, pocitu bezpečí a ochrany.
Posílení ducha:
  • Voňatka Martinova utišuje a zahaluje srdce a chrání před emocionální zranitelností.
  • Uklidňuje a navozuje vnitřní klid. Olej Palmarosa také pomáhá při léčení nervozity, hněvu, úzkosti, strachu, posedlosti, žárlivosti, nespavosti a nenávisti.

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *