Menu Zavřeno

esenciální olej Heřmánek římský (Rmenec sličný) – použití, účinky, diy recepty
lat. Chamaemelum nobile, Anthemis nobilis
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Rmenec sličný, známý též jako rmen sličný, rmen římský, nebo pod nesprávným názvem heřmánek římský, je hvězdnicovitá rostlina s léčivými účinky. Svými účinky se podobá heřmánku pravému.

Botanický název chamaemelum pochází ze dvou řeckých slov chamai znamenající „zemi“ a melon, což je „jablko“. Bylinu pnoucí se nízko nad zemí obklopuje úžasná vůně s nádechem jablka. Má příjemnější vůni než heřmánek pravý/německý.

Dominantní temperament: sangvinik +++
Charakteristika: Jemný – Nevinný – Sladký

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání. Lze s mírou aplikovat i v těhotenství a dětem.
Upozornění: olej je mírně senzibilizující, nepoužívejte ho, jestliže máte pleť náchylnou k alergiím.

Použití v aromaterapii:
  • na pleť: EO je vhodný pro všechny typy pleti. Vyživuje, uklidňuje a regeneruje. Účinný na zanícenou pokožku, ekzém a akné.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: je analgetický, uvolňuje ztuhlé a bolavé svaly a klouby. Je antispasmatický, uvolňuje svalové křeče, natažené svaly apod.. Zmírňuje záněty způsobené výronem a podobnými zraněními, snižuje otoky. Má sedativní vlastnosti.
    Na podrážděnou pokožku miminka naneste směs z 1 kapky heřmánku a 20ml nosiče. Při bolestech zad na konci těhotenství masírujte záda směsí 2 kapek rmence a 2 kapek santalového dřeva.
  • koupele: pomáhá regulovat nepravidelnou menstruaci a krevní tlak
  • inhalace: Esence je účinná při bolestech hlavy a nespavosti. Ke zmírnění stresu nechte odpařovat 3 kapky rmence a 2 kapky pomerančovníku sladkého. Pomáhá při depresích, horečce. Navozuje pocit klidu, relaxace a je účinný pro klidný spánek.
Posílení ducha:
  • Římský Heřmánek je uklidňující a nápomocný, je užitečný v době stresu a napětí. Poskytuje nám pocit bezpečí, umožňuje uvolnit pocity a emoce, které nám již nepomáhají. Rmenec sličný je povznášející a přináší nám pocit radosti a naděje.
  • Navozuje pocit nevinnosti a dětské spontánnosti.. Umožňuje nám jednoduše vyjádřit svoji osobní pravdu.

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *