Menu Zavřeno

esenciální olej Hřebíček – použití, účinky, diy recepty
lat. Eugenia caryophyllus
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Hřebíček je sušený kalich s poupětem hřebíčkovce kořenného. Hřebíčkovec je stálezelný aromatický strom s růžovými květy pocházející z Moluckých ostrovů v Indonésii. Vyniká svou chutí a příjemnou aromatickou vůní. Před přípravou se doporučuje čerstvě mletý, protože svou specifickou vůni velmi rychle ztrácí. Je součástí mnoha aromatických kořenících směsí.

Hřebíček má výrazné desinfekční a místně znecitlivující účinky. Bývá využíván v zubním lékařství. Hřebíčková silice tlumí citlivost i bolestivost zubního nervu, je hodně účinný na potlačení bolesti zubního zánětu.. Může být obsažen v protirevmatických mastech. Podáván inhalační formou desinfikuje dýchací cesty a léčí průduškové záněty. Podle učení ájurvédy podáván v prášku ovlivňuje povzbudivě činnost srdečního svalu.

 

Dominantní temperament: cholerik +++, sangvinik +++
Charakteristika: Dynamický – Ostrý – Energizující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Upozornění:
EO hřebíček může být dráždivý a senzibilizující. Máte-li citlivou pokožku nebo k alergiím náchylnou pleť, nepoužívejte ke koupeli ani k masážím.

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.

Použití v aromaterapii:
  • Koupele: koupel podporuje posílení imunity u chronických virových onemocnění. Olej má antimykotické účinky, podporuje léčbu kvasinkové infekce. Poskytuje úlevu svalům a kloubům.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Stimuluje krevní oběh, zmírňuje svalové bolesti a podporuje léčbu osteoporózy. Masáž podporuje posílení imunity u chronických virových onemocnění, např. u mononukleózy. Jeho antibakteriální schopnosi pomáhají při léčbě kožních vyrážek, pupínků, vředů, bradavic, puchýřů. Podporuje hojení jizev. Olej může být smíchán s nosnými oleji a používán jako masážní olej, který pomáhá snižovat stres a napětí v těle.
  • na pleť: podporuje léčbu akné, má silné antimikrobiální vlastnosti. Eugenol v hřebíčkovém oleji má omlazující a stimulační vlastnosti, díky kterým činí pokožku zářivou, zmírňuje následky stárnutí, jako jsou vrásky a ochablá kůže.
  • Ústní dutina a zuby: baktericidní a anestetické vlastnosti hřebíčekového oleje jej činí velmi účinným pro zmírnění bolesti zubů, bolestí dásní a vředů v ústech. U zubů můžete aplikovat kapku oleje přímo na zub nebo na kousek bavlny a zkousnout. Může se také přidat do ústní vody pro odstranění špatného dechu. Může se použít jako zklidňující balzám na zuby u kojenců, ten používejte ve velmi zředěné formě.
  • difuzér: inhalace zmírňuje kašel a uvolňuje dýchací cesty. Ke zlepšení soustředění kápněte 2 kapky hřebíčku na kapesník a vůni vdechujte. Hřebíček má hřejivý účinek a kořeněnou vůni, která okamžitě osvěžuje smysly.
Posílení ducha:
  • Hřebíček rozšiřuje a podporuje vnitřní sílu a vidění. Napomáhá zdolat duševní slabost a zmírnit pocity neschopnisti.
  • Dodává odvahu jednat a kráčet po své pravé životní cestě.
Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *