Menu Zavřeno

esenciální olej Jalovec obecný – použití, účinky, diy recepty
lat. Juniperus communis
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Jalovec je rod stálezelených jehličnatých keřů či stromů z čeledi cypřišovitých, zahrnující asi 55-60 druhů, což z něho činí nejpočetnější rod čeledi. Jalovec obecný je vzpřímený keř nebo malý strom, rozšířený v nížinách, v teplých oblastech. Jeho aromatické plody se nazývají jalovčinky a jsou hojně používány v potravinářství jako koření nebo surovina pro výrobu známých alkoholických nápojů borovičky a ginu.

Bobule jsou považovány za jedny z nejlepších močopudných a detoxikačních prostředků se silným účinkem na ledviny.

EO z bobulí jalovce má pozoruhodné diuretické, antiseptické a antibakteriální účinky. Je oblíbeným pro své skvělé účinky na mastnou a aknózní pleť, tonizuje, hydratuje, čistí a bojuje proti volným radikálům. Chrání před infekcemi, snižuje svalové bolesti a křeče a je efektivní při léčbě dýchacích potíží. Upravuje menstruační cyklus.

 Dominantní temperament: flegmatik +++
Charakteristika: Očišťující – Povzbuzující – Rozpouštějící

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání. Citlivé osoby může dráždit, používejte nízké koncentrace.

Použití v aromaterapii:
  • koupele: přidejte si do koupele 2 kapky jalovce a 2 kapky růže stolisté, rozpustíte negativní myšlenky a probudíte chybějící sebelásku.  Koupel s jalovcem přináší uvolnění těla, ztuhlých svalů i myšlenek. Uvolňuje napětí těla i ducha. Díky antiseptickým vlastnostem olej pomáhá v boji proti škodlivým patogenům a udržuje zdravou pokožku.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Esenciální olej z jalovcových bobulí může pomoci zmírnit bolest svalových křečí, uvolňuje křečové kontrakce při kašli i menstruačních bolestech. Diuretické vlastnosti esenciálního oleje zvyšují močení, pomáhají tělu při odstraňování přebytečné vody, soli a toxinů. Efektivně napomáhají funkci ledvin a při snížení nadýmání. Udržují zdravé ledviny a močové cesty. Upravuje menstruační cyklus a zmírňuje příznaky premenstruačního syndromu.
  • na pleť a vlasy: jalovcový olej má vynikající hydratační a antiseptické vlastnosti, které pomáhají při léčbě různých kožních problémů, jako je akné, dermatitida a ekzémy. 3 kapky jalovcového oleje smíchané s 2 kapkami levandulového oleje a 2 kapky grapefruitového oleje, přidejte do krému nebo pleťové vody, směs může pomoci při nadměrné sekreci kožního mazu, zodpovědné za pupínky, černé tečky a zarudnutí. EO má stimulující a tonizující vlastnosti, které napomáhájí kožním a vlasovým buňkám při léčbě šupinaté kůže, svědění pokožky hlavy. Je vhodný proti lupům, lupénce, ekzémech a zánětlivé kůži. Posiluje vlasy. Antioxidační účinky jalovce mají schopnost bojovat proti destruktivním volným radikálům.
  • difuzér: Antispasmodické vlastnosti v tomto esenciálním oleji mohou pomoci zmírnit dýchací podmínky. EO zlepšuje funkce dýchání. Pokud trpíte úzkostí, stresem nebo únavou, jednoduše dýchejte vůni tohoto esenciálního oleje, který vám pomůže znovu se soustředit na vaše zaměření. Skvěle působí proti nespavosti, navozuje klidný a uvolňující spánek.
Posílení ducha:
  • Jalovec posiluje srdeční čakru a podporuje vnitřní odvahu. Probouzí v nás sebelásku. Rozpouští to, co už nám neslouží.
  • Ochraňuje před vnějšími negativními vlivy. Úzkost a slabost proměňuje v jasnou mysl a sílu.
Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *