Menu Zavřeno

esenciální olej Jasmín egyptský – použití, účinky, diy recepty
lat. Jasminum grandiflorum
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Jasmín je rod rostlin patřící do čeledi olivovníkovité . V našich podmínkách se často setkáváme s keřem, který byl dříve nazýván jasmínem, jedná se však o keř s názvem pustoryl (Philadelpus). Jasmín grandiflorum je původem z jižní Asie, Arabského poloostrova, Severovýchodní Afriky a několika regionů Číny. Je to stálezelený keř vysoký 2-4 metry. Jeho květinová vůně je jedinečná a sladká.

Arabské přísloví zní „vdechni vůni jasmínu a zapomeň na své problémy“. Tato krásná rostlina má příliš křehké květy, aby se mohly destilovat. K získání EO se používají chemická rozpouštědla, čímž vzniká tzv. absolute. Na 1 kg jasmínového esenciálního oleje je potřeba extrahovat 7 ,6 milionu jasmínových květů.. Olej velmi ceněný v parfumerii i aromaterapii.

Jasmínový olej s sebou přináší mnoho benefitů poporující zdraví. Jasmín je jeden z nejlepších přírodních prostředků na podporu ženských reprodukčních systémů, ulevuje při menstruaci, menopauze,  ovlivňuje i průběh porodu. Má velmi dobrý vliv na respirační systém, podporuje léčbu při nachlazení, kašli, bolesti v krku. Skvěle odhleňuje. Má široké kosmetické využití a dobré výsledky v péči o pleť.
Vůně jasmínu je vynikající při depresích a dalších emocionálních obtížích. Tento esenciální olej se svými antidepresivními, tonizujícími, relaxačními, sedativními a afrodiziakálními vlastnostmi působí tak, že vytváří pozitivní reakce v lidském mozku prostřednictvím limbického systému, který má na starost pocity, emoce a chování.

Dominantní temperament: cholerik +++, melancholik ++
Charakteristika: Vznešený – Intenzivní – Opojný

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 1 kapku do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání. Používejte nižší koncentrace, olej může být dráždivý.
Upozornění: EO je mírně senzbilizující. Nepoužívejte, máte-li citlivou pleť. Silná opojná vůně může citlivým osobám způsobt bolesti hlavy. Nepoužívejte v těhotenství, při a po porodu je použití oleje bezpečné.

Použití v aromaterapii:
  • koupele: Použití jasmínového oleje v koupeli podporuje růst nových buněk a buněčnou regeneraci. EO pomáhá při zacelení jizev, strií, stařeckých skvrn, pupínků a vředů. Přidání 1 kapky jasmínového oleje do koupele vyživuje a chrání zdraví pokožky. Koupel napomáhá při respiračních potížích, je vhodný k odstranění nadbytečného hlenu v plicích, hrudníku a nosních průchodech. Vůně přináší potěšení, radost, rozpouští chronický emocionání stres. Jasmín je opojné afrodiziakum, povzbuzuje sexualitu.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Použití jasmínu k lokální masáži hrudníku přináší úlevy od nacglazení, pomáhá při vykašlávání, bolesti v krku, laryngitidy, sinusitidy, bronchitidy a přetížení hrudníku. Napomáhá odhleňování organismu.
    Jasmín je jeden z nejlepších přírodních prostředků na podporu ženských problémů. Tento olej působí jako účinný prostředek pro zmírnění menstruační bolesti a nepohodlí, jako je nevolnost, únava, ztráta nálady.  Smíchejte 2 kapky esenciálního oleje Jasmine Grandiflora s 1 ml sezamového oleje a masírujete pro okamžitou úlevu. Je to skvělé tonikum dělohy, masáž kříže a břicha usnadňuje porod a podporuje relaxaci v první době porodní. Břicho masírujete i po porodu, velmi dobře regeneruje. V těhotenství se oleji vyhněte.
  • na pleť a vlasy: Jasmínový olej má regenerační vlastnosti. EO zvlhčuje suchou, citlivou pokožku, čistí nečistoty pleti, pomáhá hojit jizvy, snižuje akné, ekzémy, dermatitidu a podporuje zdravou pokožku hlavy. Antiseptické a hydratační vlastnosti oleje napomáhají proti mikroorganismům, které způsobují akné, dermatitidu, lupénku a rány. Smíchejte 1 kapku oleje s 1 ml olivového oleje a jemně naneste na pleť pro redukci  kožního mazu a k hojení zanícené kůže. Vhodný pro zralou pleť.
  • difuzér: Vůně tohoto oleje je velmi optimistická, uklidňuje. Inhalace pomáhá při léčbě respiračních problémů, jako je nachlazení, kašel, chřipka apod.. Velmi snadno dokáže změnit naši náladu, zahání pesismismus a deprese. Podporuje smyslovost, potěšení a procítění tělesné rozkoše.
Posílení ducha:
  • Vůně snižuje strach, EO je užitečný při posilování sebedůvěry, poráží pesimismus. Žádný jiný olej není schopen tak intenzivně změnit naši náladu. Pomáhá při zrodu nových myšlenek. Poskytuje emoční podporu.
  • EO šíří magii bezpodmínečné lásky. Napojuje na vyšší vědomí.
  • Podporuje sexualní vitalitu a pomáhá vyjádřit intimní pocity.
Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *