Menu Zavřeno

esenciální olej Kadidlo – použití, účinky, diy recepty
lat. Boswellia carterii
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU – 5 ml Kadildo v bio kvalitě nebo 10 ml Kadidlo 

Obecné informace:

Kadidlovník je vysoký keř s opadavou kůrou. Pochází z vyprahlých oblastí severní Afriky, Ománu a arabského poloostrova.. EO se získává z klejopryskyřice, který vytéká z poškozené kůry a na vzduchu tuhne a tmavne. Starověcí Egypťané používali pryskyřice jako vykuřovadlo, k mumifikaci, jako parfém a kosmetiku a jako oběť bohům. V parfumérii je hojně využívána jako fixátor vůní.

Existuje několik druhů a odrůd stromů kadidlovníků, z nichž každý produkuje mírně odlišný typ pryskyřice a esenciálního oleje. Rozdíly v půdě a klimatu vytvářejí ještě větší rozmanitost pryskyřice, a to i v rámci stejného druhu.

Esenciální olej má ochranný, očistný a uzemňující charakter, je úžasný pro meditaci a posvátné obřady. Je to jeden z nejdůležitějších olejů používaných na pleť, má pozoruhodné omlazující účinky. Je efektivní při hojení akné, strií a jizev. Mezi jeho zdravotní výhody patří protizánětlivost, snížení stresu, posílení imunity a podpora paměti.

Dominantní temperament: Flegmatik +++, cholerik +
Charakteristika: Omlazující – Meditativní – Harmonizující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.

Použití v aromaterapii:
  • Koupele: olej lze použít jako detoxikant. Kadidlo urychluje vylučování trávicích šťáv a usnadňuje peristaltický pohyb, podporuje správné zažívání. Je močopudný. Posiluje imunitu. Má adstringentní vlastnosti, posiluje, stahuje, bojuje proti ztrátě pevnosti střev, břišních svalů a končetin.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Esenciální olej je účinný také antiseptikum na rány a řezy. Má velmi dobré účinky při hojení jizev a strií. Skvělý olej pro zažívací problémy. Kadidlo urychluje vylučování trávicích šťáv a usnadňuje peristaltický pohyb. Ulevuje od plynatosti.
  • na pleť: hodí se na všechny typy pleti, převážně na zralou, aknózní a problematickou. Podporuje regeneraci zdravých buněk a udržuje stávající buňky a tkáně zdravé. Zralou pleť omlazuje, svými adstringentními vlastnostmi bojuje proti vráskám a kožním nerovnostem.
  • difuzér: Vdechování ulevuje od stresu a depresi. Je to skvělá respirační pomůcka. Příznivě působí při vykašlávání a je účinný pro dýchací problémy, jako je nachlazení, chřipka, astma a další plicní problémy. Zmírňuje bronchititidu. Dokonce i výpary kadidlovníku  mají antiseptické a dezinfekční vlastnosti, které eliminují bakterie.
Posílení ducha:
  • Kadidlovník přináší klid a vyrovnanost, podporuje meditativní stavy. Zklidňuje mysl
  • Antistresový, antidepresivní. Projasňuje vědomí a prohlubuje duchovní pochopení v nás. Očišťuje auru (energetické pole)

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *