Menu Zavřeno

esenciální olej Kajeput – použití, účinky, diy recepty
lat. Melaleuca leucadendron
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Kajeput je bujný strom s bělavou, papírovou kůrou, přezdívaný jako plačící papír. Je rozšířen v severní Austrálii, Indonésii a Malajsii. Je to strom rostoucí až do více než 20 m. Má dlouhou dobu květu, může kvést téměř v každém ročním období a je často pěstován jako strom v parcích.

Patří do stejné botanické čeledi jako Tea Tree Oil a Niaouli, což napovídá, že mají velmi podobné vlastnosti a hodnoty. Kajeput má ale sladší a příjemnější vůni, než Tea Tree.

Dominantní temperament: flegmatik +++, sangvinik ++ , cholerik +
Charakteristika: Povznášející – Zahřívající – Posilující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání. Cajeput je mírně dráždivý, proto ho nepoužívejte do koupelé ani při masážích, máte-li citlivou nebo poškozenou pleť.

Použití v aromaterapii:
  • koupele: k posílení tělních systémů při nachlazení nebo chřipce si dopřejte koupel s 1 kapkou kajeputu a 4 kapkami levandule.
  • na pleť: EO pomáhá na mastnou a aknózní pleť.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: masáže hrudníku s kajeputem působí proti chřipkám a nachlazením. Uvolňuje bolavé a ztuhlé svaly, působí proti revamtizmu, na bolesti kloubů. Je antibakteriální. Podporuje léčbu hemeroidů. Je doporučován k ošetření bodnutí hmyzem. Uplatnění nachází v lékárenství při výrobě ústních vod a osvěžujících tělových mlék a také jako aromatická složka při výrobě mýdel.
  • inhalace: Esenciální olej Kajeput je must-have olej, především při příchodu chladného a chřipkového období, osvědčené je jeho použití v difuzéru. Inhalace kajeputu podporují uvolnit ucpané nosní dutiny. Čistí a povzbuzuje dýchání.
Posílení ducha:
  • Kajeput pomáhá překonat nedostatek energie a obnovit chuť do života. Obnovuje vnitřní odhodlání v době,  kdy si připadáte ztracení nebo osamělí.
  • K odtsranění duševního zmatku nechte odpařovat 2 kapky kajeputu a 4 kapky máty peprné.  Koupel s 1 kapkou kajeputu a 4 kapkami santaloveho dřeva pomůže zmírnit neklid způsobený duševním přetížením.

 

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *