Menu Zavřeno

esenciální olej Kardamom – použití, účinky, diy recepty
lat. Elettaria cardamomum
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Kardamovník obecný, zkráceně zvaný též kardamom (též nesprávně kardamon), je statná bylina z čeledi zázvorníkovitých. Její plody a oddenky se používají jako koření.

Je to tropická rostlina se smetanově žlutými a nachovými květy. Na rozdíl od svých příbuzných – zázvoru a kurkumy – nemá aromatické kořeny. Vůně je soustředěna v tobolkách, která obsahují malá, tmavě hnědá semínka, z nichž se získává EO. V ajurvédské medicíně se semínka vaří v mléce nebo se z nich připravuje čaj. Kardamom podporuje zažívání, tonizuje tělo i mysl. Kardamom je výborný do přípravků na osvěžení dechu.

Dominantní temperament: cholerik +++, flegmatik +++, sangvinik ++
Charakteristika: Ostrý – Sladký – Posilující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.
Kardamom je součástí přípravků určených k dezinfekci ústní dutiny a eliminaci dechu.

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.

Použití v aromaterapii:
  • Koupele: koupel s kapkami kardamomu pomáhá zabránit mikrobiální infekci. Esenciální olej z kardamomu má antiseptické a antimikrobiální vlastnosti. Lze jej použít k dezinfekci vlasů a pokožky. Olej má zahřívací účinek, podporuje pocení, zmírňuje příznaky běžného nachlazení.
  • na pleť: je vhodný pro všechny typy pleti
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Esenciální olej z kardamomu je podpůrný na uvolnění křečí. Kardamomový olej napomáhá léčbě svalových a respiračních křečí, čímž poskytuje úlevu od svalových stahů a křečí a astmatu.
    Kardamom dobré zažívání. Tento olej podporuje trávení tím, že stimuluje celý trávicí systém, udržuje žaludek zdravý a fungující. Pomáhá udržovat správné vylučování žaludečních šťáv, kyselin a žluči v žaludku. Chrání také žaludek před infekcemi. Napomáhá při plynatosti.
  • difuzér: Esenciální olej z kardamomu má stimulující účinek, posiluje ducha v případech deprese nebo únavy. Přináší úlevu při respiračních onemocněních, posiluje tělní systémy během virových infekcí a urychluje zotavení.
Posílení ducha:
  • Kardamom dodává sílu k ráznému jednání.
  • Podporuje dobrodružného ducha a pomáhá hledět k novým obzorům. Napomáhá při soustředění a paměti. Osvěžuje letargickou mysl.
Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *