Menu Zavřeno

esenciální olej Mandarinka Klementinka – použití, účinky, diy recepty
lat. Citrus reticulata var clementina
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Clementine – klementinka – je spontánní citrusový hybrid, který vznikl křížením mezi sladkým pomerančem a středomořskou willowleaf mandarinkou.  Hybrid vznikl v 19. století v Alžírsku, v zahradě sirotčince bratra Marie-Clémenta, podle kterého získal své jméno. Plody klementinek jsou oválnější než mandarinky, jsou typicky sladké, šťavnaté a snadno loupatelné. Na rozdíl od tangerinek jsou bez semen. Když odkrojíte tenký proužek kůry, na spodní straně uvidíte váčky, které jsou plné EO. Vůně je příjemná, omlazující, velmi oblíbená u dětí.

Klementinka esenciální olej má blaženou vůni, která pozvedne vaši duši, napomáhá při únavě, nespavosti, depresi a stresu. Přidejte několik kapek do difuzéru a nechte svůj stres uniknout z těla a mysli. Klementinka také pomáhá léčit mastnou pleť a akné, je velmi vhodná v péči o pokožku.

 

Dominantní temperament: flegmatik +++, cholerik ++, sangvinik +
Charakteristika: Osvěžující – Lehký – Pročisťující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Upozornění:
EO mandarinka klementinka může být fototoxický, neaplikujte na pokožku, pokud se se budete vystavovat slunci nebo jen ve velmi zředěném množství.

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.

Použití v aromaterapii:
  • Koupele: koupel podporuje detoxikaci, stimuluje cirkulaci. EO má tonizující, antibakteriální a antimykotický účinek. Pomáhá hojení poraněné kůže a udržuje čistou a hladkou pokožku.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Napomáhá při hojení ran. Lokální masáž břicha pomáhá při zažívacích problémech.
  • na pleť: pomáhá udržovat čistou a hladkou pokožku. Tonizuje a čistí normální, mastnou a zralou pleť. Podporuje hojivou schopnost pokožky pro snížení výskytu vrásek a známek stárnutí.
  • difuzér: inhalace má povznášející a relaxační vlastnosti, olej je velmi povzbuzující. Poskytuje úlevu od napětí a stresu, pročišťuje myšlenky. Podporuje dobrý noční odpočinek.
Posílení ducha:
  • Sladká, ale zároveň šťavnatá vůně klementinky čistí mysl a zmírňuje úzkost, napětí a stres. Podporuje lehkost, klid a jasnost
  • Klementinka otevírá srdce spontánnosti a navozuje pocit nevinnosti.

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *