Menu Zavřeno

esenciální olej Kopr – použití, účinky, diy recepty
lat. Anethum graveolens
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Kopr vonný je jednoletá bylina vysoká 80-150 cm. Pochází pravděpodobně ze Středozemí, ale dnes je hojně rozšířen po celé Evropě i celém světě. Kopr je velmi oblíbený pro svou charakteristickou vůni v kuchyni. Listy se při vaření, k aromatizaci, do omáček.

Esenciální olej z kopru se používá při výrobě parfému pro svoji příjemnou vůni. Kopr nemá žádné vedlejší účinky ani kontraindikace, je vhodný i pro malé děti a kojící ženy. U matek podporuje laktaci. Koprový čaj působí tišivě při zažívacích obtížích a nadýmání, má močopudné vlastnosti.

Dominantní temperament: flegmatik + + +, melancholik + + +
Charakteristika: Horký – Uklidňující – Ochraňující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Vždy nejdříve vyzkoušejte, zda na olej nejste alergičtí.

Použití v aromaterapii:
  • na tělo – obklad nebo masáž: Snižuje bolest, otok, zánět. Poskytuje rychlou úlevu při svalových křečích. Uvolňuje i křeče střevní, škytavku, kašel. Olej má dezinfekční účinky, chrání vlasy i tělo. Pomáhá proti vším. Esenciální olej se používá k úlevě od nadýmání, obzvláště u dětí. K podpoře trávení jsou také velmi vhodné koupele.
  • inhalace: Koprový esenciální olej bojuje proti zánětu. Inhalujte olej, pokud máte zánět v krku a v ústech. Přidejte 2 kapky oleje z kopru do difuzéru a vdechování pomáhá zmírnit respirační infekce a alergie.
Posílení ducha:
  • Kopr vonný snižuje nervozitu a stres, uklidňuje a chrání mysl. Zmírňuje úzkost a depresi.
  • Podporuje klidný spánek. Mírní příznaky poruchy pozornosti s hyperaktivity.

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *