Menu Zavřeno

esenciální olej Lavandin Super – použití, účinky, diy recepty
lat. Lavandula burnati
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Lavandin pochází z přirozeného křížení Lavandula angustifolia, která je kultivována a Lavandula latifolia (aspic), která je divoká. Botanické a farmakologické vlastnosti jsou blízké vlastnostem jejich původních rodičů. Z lavandinu, jehož klasy jsou delší než levandule lékařská, se získává více EO. Vůně je odlišná, lavandin je ostřejší, pikantnějsší a více kafrový.

Lavandinové éterické oleje jsou poměrně levnější než ostatní odrůdy levandule. Je tomu tak proto, že mohou být tyto hybridní odrůdy pěstovány jako komerčně životaschopná plodina a snášejí různé klimatické a pěstební podmínky (mrazuvzdornost).

Účinky lavandinu jsou více stimulující a posilující, na rozdíl od levandule lékařské, která je jemnější, uklidňující a uvolňující. Organický lavandinový super éterický olej je skvělým kardiovaskulárním tonikem. Pomáhá léčit hypertenzi a bušení srdce. Lavandin podporuje klidný spánek a snižuje nervozitu a úzkost. Je to také účinnou podporou léčby zimních nachlazení, problémů s oběhem a kožních onemocnění. Lavandin je široce používán sportovci, protože snižuje svalové napětí a křeče. Projasňuje a očišťuje myšlenky, dodává odvahu.

 

Dominantní temperament: sangvinik +++, cholerik +++, melancholik ++
Charakteristika:  Stimulující – Posilující – Rozšiřující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 2-3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po -smíchání.
Trpíte-li epilepsií, olej nepoužívejte, vysoký obsah kafru by mohl vyvolat záchvat.

Použití v aromaterapii:
  • koupele: EO je úžasný stimul pro imunitní systém těla. Posiluje schopnost bojovat s nemocemi. Tento olej také zlepšuje prokrvení celého těla. Pročišťuje tělo a stimuluje myšlenky. Prozařuje vnitřní svět, když cítíme úzkost, dodává vzpruhu, když jsme unavení. Snižuje krevní tlak a bušení srdce.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: EO stimuluje výživu tkání a zlepšuje oběhovou aktivitu, což podporuje hojení a regeneraci kůže. Užívá se v přípravcích při potížích s křečovými žilami. Masáž zmírňuje svalovou tenzi, zbavuje bolesti kloubů, ulevuje od bolesti spojené s artritidou. Díky svým zklidňujícím a regeneračním vlastnostem pomáhá při lokální masáži na zjizvené oblasti a povrchové popáleniny a rány, také při spálení sluncem. Masáž hrudníku ulevuje od kašle a pročišťuje respirační systém, pomáhá při astmatu i bronchitidě. Potřebujete-li zahřát studené nohy, naneste na nohy směs ze 4 kapek lavandinu, 4 kapek rozmarýnu a 2 kapek zázvoru lékařského.
  • na pleť a vlasy: Je velmi blahodárný v přípravcích pečující o pleť a pokožku hlavy. Má uklidňující a hojivé vlastnosti při zánětech kůže, kožních dermatitid, ekzémů, oparů a spálení sluncem. Lavandin EO je skvělý v přípravcích pro stimulaci růstu vlasů, nejúčinnější je vmasírovat směs nosného oleje s EO do suché pokožky hlavy. Díky svým antimikrobiálním vlastnostem je vhodný pro potíže se svědivou pokožkou a lupy. Uvádí se také, že je vhodným prostředkem proti vším.
  • difuzér: Vůně tohoto oleje je velmi protistresová, posiluje vnitřní svobodu a projsňuje mysl. Má pozitivní účinky na dýchací systém a ulevuje od bolestí hlavy a migrén. EO je vhodný k inhalaci při potížích s dýcháním, astmatu, bronchitidě, usnadňuje vykašlávání. Posiluje dobrý spánek, předchází nespavosti a nočním můrám.
Posílení ducha:
  • Levandin rozšiřuje auru, díky tomu se cítíte svobodnější.
  • Posiluje vnitřní odhodlání řešit překážky.

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *