Menu Zavřeno

esenciální olej Ledon – použití, účinky, diy recepty
lat. Ledum groenlandicum
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Rhododendron groenlandicum lze nalézt také pod názvem Labrador Tea nebo Ledum latifolium. Je to nízký keř s bílými voňavými květy a stálezelenými listy, s přirozeným výskytem v mírném a subarktickém pásmu severní polokoule. Používá se k přípravě bylinného čaje.

Rojovník grónský poskytuje vzácný a báječný éterický olej. Efektivitě odpovídá také cena. Může být velmi hodnotným prostředkem, protože jeho biochemický profil je jednoduchý a komplexní. Ačkoli je tato rostlina málo známá a využívaná, nabízí velmi účinné terapeutické vlastnosti a slibuje do budoucna velký potenciál.

EO je bohatý svými analgetickými, protizánětlivými, antibakteriálními a antimykotickými účinky. Uklidňující vlastnosti EO rojovníku jsou užitečné pro zmírnění poruch zažívání a žaludeční nevolnosti.  Olej je také prospěšný pro zmírnění symptomů nachlazení a chřipky, při nauzee, přetížení, bolesti v krku a kašli. Může být prospěšný v případech jaterní nedostatečnosti a toxicit, pomáhá chránit jaterní buňky.  Esenciální olej Ledum má dlouhý seznam působivých výhod, včetně regulace činnosti štítné žlázy, detoxikace těla,  optimalizace dýchacích funkcí, hojení pokožky, pomoci při hubnutí a zklidnění bolestí hlavy. Je to skvělý přírodní detoxikátor a stimulant imunitního systému.

Dominantní temperament:  flegmatik +++, cholerik +++, melancholik ++
Charakteristika: Detoxikační – Teplý – Očišťující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po -smíchání.
Upozornění: olej může být dráždivý a senzibilizující. Pokud máte citlivou pokožku, používejte jen velmi ředěný a nejdříve vyzkoušejte, zda nejste na složky EO alergičtí. Nepoužívejte v těhotenství.

Použití v aromaterapii:
  • koupele: Koupel je možné doporučit při potížích s bolestmi hlavy, nevolnosti a přetížení. EO je velmi populární také proto, že zmírňuje stres a snižuje hladinu úzkosti. EO může přímo ovlivnit chování limbického systému (emocionálního centra mozku) a podporovat umírněnost a celkový klid. Koupel je skvělý stimul imunitního systému a detoxikátor jater a ledvin. Je karminativní a podporuje dobré zažívání.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: EO ledum má oteplovací a stimulační vlastnosti, které mohou zlepšit zdraví pokožky a zklidnit svalové napětí. Je hepatoprotektivní, to zn. regeneruje a chrání jaterní buňky. Stimuluje imunitní systém a zlepšuje oběhovou aktivitu. EO rovněž podporuje zdravou funkci štítné žlázy a zmírňuje příznaky spojené s nerovnováhou štítné žlázy, lze ho použít k vyvážení buď nadměrně aktivního stavu nebo naopak při snížené funkci. Stimulační povaha tohoto esenciálního oleje je schopna podpořit metabolismus, který může podporovat pasivní spalování tuků, může tak pomoci při hubnutí. Antioxidační kapacita tohoto oleje může pomoci eliminovat aktivitu volných radikálů, což pomáhá snížit riziko rakoviny. Masáž hrudníku s EO ledum je vhodná k vykašlávání a podpoře respiračního systému.
  • na pleť a vlasy: Antioxidační účinky tohoto éterického oleje mohou udržet vaši pokožku hladkou a mladistvou, protože mohou vyhledávat a neutralizovat volné radikály, které způsobují předčasné stárnutí, vrásky a jiné vady. EO podporuje růst nových buněk a chrání kůži před infekcemi.
  • difuzér: Vůně tohoto oleje je velmi zklidňující, protistresová. Má pozitivní účinky na dýchací systém a ulevuje od bolestí hlavy a usnadňuje vykašlávání. Uklidňuje nervový systém a navozuje klidný spánek, je vhodný pro hyperaktivní jedince. Některé předběžné zprávy naznačují, že pravidelné užívání nebo inhalace může omezit chuť k jídlu a usnadnit překonání závislosti. Antibakteriální a detoxikační vlastnosti mohou účinně neutralizovat vzdušné patogeny a zlepšit čistotu vašeho domova a zároveň do místnosti přidat jemnou a příjemnou vůni.
Posílení ducha:
  • EO podporuje relaxaci a uklidnění přímým působením na nervový systém, čistí mysl a podporuje soustředění a koncentraci.
  • Pomáhá odhalit skryté emoční vzorce. Detoxikuje na emocionální a spirituální úrovni. Pomáhá rozpouštět energetické blokády. Pomáhá při duchovním uzdravení, zvláště v kombinaci s bergamotem.

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *