Menu Zavřeno

esenciální olej Libavka fragrantissima – použití, účinky, diy recepty
lat. Gaultheria fragrantissima
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Gaultheria fragrantissima je stálezelený keř nebo malý strom. Na rozdíl od Gaultheria procumbens, který pochází ze severní Ameriky, G. fragrantissima  pochází z oblasti Indie, Nepálu a Číny. Rostlina má purpurově modré plody a obvykle dorůstá okolo 1 – 3 m, někdy i 4 m. Ovoce je velmi dobrým zdrojem mikronutrientů. Mají silnou antioxidační aktivitu a jsou vynikajícím, zdravým doplňkem stravy. Z listů lze připravit čaj.  EO z libavek mají podobné terapeutické vlastnosti díky vysokému obsahu methylsalicylátu. Ájurvéda používá libavku v mnoha duchovních obřadech, je považována za posvátnou rostlinu, která přináší harmonii mezi Zemí a jejími obyvateli.

Libavka, nebo také Wintergreen, je vyhledávána zejména pro své analgetické a protizánětlivé vlastnosti. Je vynikající na artritidu a revmatismus.  Anti-spasmodické vlastnosti pomáhají při léčbě křečí v dýchacích cestách, zažívacím ústrojí, nervovém systému. Ulevuje při bolestech svalů, zažívání, menstruaci. Upokojuje nervy a snižuje stres. Podporuje trávení, a rychlejší vstřebávání živin. Vůně libavky je dobrosrdečná a hluboká, zahřívá tělo i duši. 

Dominantní temperament: sangvinik +++
Charakteristika: Vibrační- Zahřívající – Zklidňující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 1-2 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.
Upozornění: Používejte nízké koncentrace. EO obsahuje chemickou látku zvanou methylsalicylát, je chemicky velmi podobná aspirinu. Nepoužívejte, pokud jste na aspirin alergičtí.

Použití v aromaterapii:
  • koupele: wintergreen olej je skvělým oběhovým stimulátorem a detoxikátorem. Pomáhá léčit artritidu a revmatismus. Stimuluje krevní oběh a detoxikuje organismus. Má podpůrné účinky při léčbě zánětů kloubů, zánětů šlach, svalových křečí i nervů. Je významný i jak podpůrný prostředek při respiračních potížích. Analgetické a relaxační vlastnosti ulevují při bolestech svalů a kloubů i nervové zátěži. Odbourává stres, poskytuje úlevu.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Lokální masáž má stimulační, antiartritické a antirevmatické vlastnosti. Stimuluje krevní oběh, pomáhá při vylučování toxinů z těla. Eliminuje bolest, snižuje stres, odvádí napětí a vyvolává dobrý spánek. EO poskytne úlevu od onemocnění dýchacích cest jako je astma, přetížení hrudníku, problémy s dýcháním. Je vyhledávaným prostředkem antispasmodickým pomocníkem, ulevuje od křečí. Je významný i při ženských obtížích. Má velmi dobré účinky na trávení, podporuje rychlejší vstřebávání živin a odvádí z těla přebytečné látky. Zvyšuje vibrace těla.
  • pleť: EO je účinný při povzbuzování pokožky, zvyšování tonusu pleti a boji proti příznakům stárnutí. Je to vhodný antiseptický prostředek a chrání pokožku. Je vhodný i proti vypadávání vlasů.
  • difuzér: Svěží, silná vůně esenciálního oleje Wintergreen zlepšuje pozornost a stimuluje mysl. Je nápomocný při potížích s dýcháním, působí relaxačně a navozuje dobrý, klidný spánek.
Posílení ducha:
  • EO je hluboký, meditativní a antistresový. Zlepšuje duševní myšlení a stimuluje duševní sílu.
  • Libavka zvyšuje vibrace a pomáhá odhalit duchovní vědomí. Připravuje cestu k harmonii vlastního Já a božství.

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *