Menu Zavřeno

esenciální olej Limetka – použití, účinky, diy recepty
lat. Citrus aurantifolia
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Citroník limeta je tropický strom vysoký až 5m, s hustou okrouhlou korunou. Jeho větvičky mají špičaté trny, má bílé květy a zelené, kulaté plody. Šťáva z plodů a olej ze slupek plodů se používají k aromatizaci mnoha pokrmů a nápojů a v aromaterapii. Limeta není tak kyselá a šťáva je mnohem aromatičtější než u citronu.

Limety jsou bohaté zejména na vitaminu C a vitamíny skupiny B, obsahují také minerální látky. Díky antioxidantům působí příznivě na cévy a trávicí ústrojí. Éterický olej má výborné detoxikační, antibakteriální a protivirové účinky. EO se získává lisováním kůry, která je sice tenčí, ale obsahuje plno drobných váčků s EO.

Dominantní temperament: flegmatik +++, cholerik ++, sangvinik ++, melancholik +
Charakteristika: Revitalizující – Energizující – Osvěžující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Upozornění:
EO limetka je vysoce fototoxická, nepoužívejte, pokud se chystáte na sluníčko.

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.

Použití v aromaterapii:
  • Koupele: EO je úžasný stimul pro imunitní systém těla. Tento olej také zlepšuje prokrvení celého těla. Pročišťuje, detoxikuje tělo i mysl. Zmírňuje duševní vyčerpání.
  • na pleť: Citrónový olej je dobrým prostředkem pro obnovu lesku matné kůže. Je svěží a detoxikační a pomáhá omlazovat ochablou nebo unavenou pleť. Jeho antiseptické vlastnosti pomáhají při léčbě pupínků a dalších kožních poruch. Limetka může pomoci při léčbě akné. Citronový olej je také účinný jako vlasové tonikum. Lze jej použít k získání silných, zdravých a lesklých vlasů. Používá se také k odstranění lupů. Pro své antibakteriální vlastnosti se používá v kosmetice, mýdlech a čistících prostředcích.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Esenciální olej je skvělý do masážních směsí proti celulitidě, pomáhá zlepšovat lymfatický systém. Je antivirový a antibakteriální.
  • difuzér: inhalace pomáhá zvyšovat koncentraci a bdělost. Limetkový olej je jedinečný osvěžovač. Předpokládá se, že citronový olej je užitečný pro léčbu astmatu, inhalace může vyčistit nosní průchody a dutiny. EO je nápomocný při nespavosti, zklidňuje.
Posílení ducha:
  • EO limetka obnovuje vnitřní jasnost a umožňuje lepší rozhodování.
  • Olej probouzí vnitřní záměr a dodává energii posunout se v životě dál. Odbourává vnitřní letargii a nezájem (nechte odpoařovat 3 kapky limety a 3 kapky bergamotu)

 

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *