Menu Zavřeno

esenciální olej Litsea Kubeba – použití, účinky, diy recepty
lat. Litsea cubeba
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Litsea Cubeba, v angličtině známá jako May Chang, je malý strom původem z jižní Číny a tropické jihovýchodní Asie. Strom má křehké listy i květy, esenciální olej pochází z malých plodů podobných pepři.

Léčivé vlastnosti a výhody této rostliny jsou známy již tisíce let. V tradiční čínské medicíně se plody používají při trávicích potížích, zmírňují bolesti v kříži a uvolňují ztuhlé svaly. Rovněž se široce používal jako antispasmodikum k léčbě astmatických záchvatů. EO je bohatý na citral, složku s výraznou citronovou vůní, která se při odpařování stává sladší a jemnější.

Esenciální olej Litsea Cubeba lze použít pro celou řadu potíží, od respiračních přetíženírevitalizaci pokožky až po zklidnění zažívacích potíží. Tento éterický olej má antiseptické, adstringentní, protizánětlivé, antimikrobiální, antispasmodické, stimulační a karminativní vlastnosti. Všechny tyto vlastnosti pocházejí z chemického složení, které tvoří citral, geraniol a neral. EO je povzbuzující, zbavuje úzkostí, zklidňuje a podporuje koncentraci. Je vhodný k hubení škůdců a dezinfekci povrchů.

 

Dominantní temperament: melancholik +++, sangvinik +
Charakteristika:  Oživující – Výrazný – Sladký

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 2-3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.
Upozornění: Olej může být mírně senzibilizující. Pokud máte citlivou pleť, nepoužívejte do koupele ani při masáži.

Použití v aromaterapii:
  • koupele: koupel je povznášející, zlepšuje náladu, navozuje pocit lehkosti a podporuje soustředění. Současně působí sedativně a klidní vnitřní nervozitu a úzkost. K posílení těla po virovém onemocnění přidejte do koupele 2 kapky litsea cubeba a 4 kapky kardamonu. Litsea má blahodárný vliv na stimulaci trávícího traktu a pankreatu. Zmírňuje respirační přetížení a svalové bolesti.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Litsea cubeba posiluje trávící systém. Chcete-li zlepšit trávení a omezit nevolnost, křeče, nadýmání a poruchy trávení, smíchejte několik kapek éterického oleje s nosným olejem a jemně vmasírujte do oblasti žaludku a dolního břicha. Antiseptické, protizánětlivé a antispasmodické vlastnosti tohoto oleje spolupracují, aby zklidnily celou řadu respiračních stavů. To zahrnuje stavy jako je astma, bronchitida, nachlazení, kašel a alergie. Masáž podporuje krevní oběh, snižuje bolesti ztuhlých svalů i atritické bolesti.
  • na pleť a vlasy: Udržuje pokožku mladou a zdravou. Je vhodný na pleť s akné, zabraňuje infekcím a pomáhá uzdravovat drobné ranky.Litsea cubeba je oblíbená k odstraňování přebytečného mazu, pro podporu léčby ekzému a psoriázy. Je také skvělým přírodním deodorantem, pomáhá redukovat tělesný pach bez použití škodlivých chemikálií.
  • difuzér: EO udržuje zdravé dýchací funkce. Antimikrobiální vlastnosti navíc pomáhají v boji proti škodlivým patogenům. Pro snadnější dýchání, rozptylte EO ve svém domově. Vůně rovněž podporu domácí pohodu a zlepšuje náladu. EO může být také smíchán s vodou nebo bílým octem a použit jako povrchový dezinfekční prostředek v domácnosti.
Posílení ducha:
  • Vavřín kubébový navozuje pocit vnitřní lehkosti.
  • Rozpouští zakořeněné negativní emocionální vzorce a umožňuje nový začátek.

 

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *