Menu Zavřeno

esenciální olej Motar přímořský – použití, účinky, diy recepty
lat. Crithmum maritimum
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

 

Obecné informace:

Motar přímořský je sukulent jediný svého druhu, známý také jako rock samphire nebo mořský fenykl. Je to jedlá divoká rostlina. Nachází se na jižním a západním pobřeží Británie a Irska, na středomořském a západním pobřeží Evropy včetně Kanárských ostrovů, severní Afriky a Černého moře. Roste na skalách a útesech, méně často i na písečných a suťových plážích, v dosahu mořského příboje. Kvete od června do září. Chuťově výrazné listy obsahují velké množství vitaminu C a minerálních látek, v mnoha přímořských oblastech se z nich proto připravuje salát, je vynikajícím a výživným doplňkem vaší běžné stravy, podporuje hubnutí.

Esenciální olej Criste marine je výborný proti stárnutí pleti díky svým regeneračním vlastnostem. Je také skvělý při zažívacích problémech a je prospěšný v období sezónních onemocnění a dýchacích potíží. Přínosy zahrnují jeho schopnost detoxikovat tělo, chránit imunitní systém. Navozuje spánek a stimuluje krevní oběh.

Dominantní temperament: flegmatik +++
Charakteristika: Stimulující – Omlazující – Uklidňující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 3 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.

Upozornění: EO může být dráždivý a senzibilizující. Máte-li citlivou pokožku nebo k alergiím náchylnou pleť, nepoužívejte ke koupeli ani k masážím.

Použití v aromaterapii:
  • Koupele: je vhodný jako podpora detoxikace těla. Má stimulační účinky, zvyšuje krevní oběh.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: EO Criste marine je skvělou součástí masážních přípravků proti celulitidě, zpevňuje pokožku a detoxikuje. Snižuje přetížení dýchacích cest.
  • na pleť: EO má antioxidační a tonizující vlastnosti. Tento úžasný olej zlepšuje tón a strukturu pleti a činí pleť zářivou, pomáhá snížit výskyt kožních nerovností a vrásek. Skvělý do anti-aging přípravků. Esenciální olej z mořského fenyklu je často srovnáván s retinolem kvůli jeho úžasným vlastnostem obnovy kůže. Pro péči o pleť přidejte 3 kapky mořského fenyklu a 3 kapky kadidla do svého oblíbeného nosného oleje nebo nezředěného obličejového hydratačního přípravku a používejte dvakrát denně.
  • difuzér: je uklidňující, navozuje spánek Pomáhá při respiračních potížích.
Posílení ducha:
  • uklidňuje a navozuje duševní klid
  • pomáhá a podporuje vyjasnit si záměr
  • vnáší mentální jasnost
  • je povzbuzující, povznášející
  • pomáhá nás utěšit a oživit, když máme starosti
Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *