Menu Zavřeno

esenciální olej Neroli – použití, účinky, diy recepty
lat. Citrus aurantium
kup si mě zde   → očekáváme dodání dodavatelem

Obecné informace:

Neroli se získává z květu pomerančovníku hořkého, Citrus aurantium. Listy pomerančovníku jsou také zdrojem éterického oleje, který můžete v nabídce nalézt pod názvem Petit grain. Neroli je velmi drahý olej. Lze se s ním setkat i ve směsi s jojobovým olejem. Neroli olej byl nejoblíbenější vůní renesančího umělce Leonarda da Vinci, používal jej k podněcování svého intelektu a rozjímání při vytváření slavných uměleckých děl.

EO neroli je velmi jemný, pro lepší spánek dítěte (i v kojeneckém věku) stačí dát 1 kapku neroli do večerní koupele. Pokud má dítě potíže se zažíváním nebo průjem, masírujte bříško po směru hodin směsí ze 2 kapek neroli, 4 kapek máty peprné a 20ml nosného oleje.

EO neroli má protistresové a tonické účinky, působí jako antidepresivum, je jedním z nejlepších éterických olejů k léčbě úzkosti a emocionálních nebo psychologických problémů.
Neroli je velmi ženský olej. Je jako nejlepší kamarádka po celý život, zejména v období zrání, kdy pomáhá menopauzálním problémům, současně bojuje proti vráskám a zanechává mladistvou pleť. Sladký a jemný éterický olej z neroli je také vynikající afrodiziakum. Upravuje zažívaci potíže a poruchy trávení související se stresem. Mezi další benefity tohoto oleje patří jeho vlastnosti antibakteriální, antispasmodické, protiprůjmové, protiinfekční.  Neroli udržuje správnou rychlost metabolismu, upravuje srdeční rytmus a posiluje imunitní systém.

 

Dominantní temperament: flegmatik +++, cholerik +++, sangvinik ++
Charakteristika:  Vyživující – Jemný – Harmonizující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 1-2 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.
Upozornění: Neroli olej je netoxický, nedráždivý a nevyvolává přecitlivělé reakce. Je vhodný pro všechny typy pleti

Použití v aromaterapii:
  • koupele: koupel je uklidňující, relaxační, odvádí smutek a povznáší celkovou náladu. Pomáhá uniknout chronickým depresím, navozuje dobrý a klidný spánek.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Masáž s EO neroli může uvolnit celý tělní systém, podpořit dobrý spánek a zmírnit stres a depresi zejména při menstruačních potížích a menopauzálních symptomech. Neroli je účinné trávicí tonikum, stimuluje játra a pankreas. Masáž břicha je skvělým pomocníkem na zažívací potíže, nevolnosti a průjmová onemocnění nervového původu. Působí proti křečím a kolikám, eliminuje plynatost. Neroli posiluje srdeční činnost a tlumí bušení srdce. Činí pokožku hladkou, bez infekcí a dodává jí okouzlující záři. Pomáhá také udržovat správnou rovnováhu vlhkosti a oleje v pokožce. Neroli je úžasný parfém, je skvělý do domácího deodorantu, eliminuje tělesný zápach.
  • na pleť : EO neroli je jedinečným do směsi k péči o pleť. Jeho vlastnosti přispívají k regeneraci buněk a mají omlazující účinek na zralou pleť. Bojuje proti vráskám, zlepšuje strukturu stárnoucí, povadlé pokožky. Stačí smíchat 2 kapky EO neroli s nosným krémem či olejem. Je vhodný pro všechny typy pleti, obzvláště pro suchou a zralou, které vyživuje a hydratuje.
  • difuzér: EO je velmi příjemný, uklidňující, protistresový a krom toho působí jako afrodiziakum. Zvyšuje nejen libido, ale také pomáhá předcházet ztrátě zájmu o sex, frigiditě, impotenci a sexuálním dysfunkcím. Vytváří romantické a sexuální pocity, což je velmi důležité pro šťastný a úspěšný sexuální život. V difuzéru nebo aromalampě v místnosti eliminuje pachy, ale také dezinfikuje.
Posílení ducha:
  • Neroli pomáhá zmírnit hluboko uloženou nejistotu.
  • Navozuje pocit naprostého klidu a harmonie, obzvlášť mezi partnery povzbuzuje a povznáší sexuální a romantický život.

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *