Menu Zavřeno

esenciální olej Niaouli – použití, účinky, diy recepty
lat. Melaleuca viridiflora
kup si mě zde   → přejít do ESHOPU

Obecné informace:

Niaouli je velký stálezelený strom původem z Austrálie, kterému se daří v bažinatých půdách Nového Jižního Walesu a Queenslandu. S úspěchem se začal pěstovat i na Madagaskaru, který je v současnosti významným producentem éterického oleje niaouli.

Díky svým dezinfekčním a antiseptickým vlastnostem je široce používán v celé řadě kosmetických prostředků, jako jsou pleťové vody, krémy, mýdla a zubní pasty. Ve farmaceutickém průmyslu se používá k výrobě léků na kašel, ústních sprejů a kloktadel.

EO niaouli je velmi oblíbený pro své významné antimikrobiální, antiseptické, analgetické, dezinfekční a baktericidní vlastnosti. Je to jeden z nejúčinnějších olejů při léčbě kožních infekcí a ran, stejně prospěšný je při hojení vnitřních ran a vředů. S oblibou se používá k hojení jizev. Niaouli olej má expektoranční a dekongesivní vlastnosti, pomáhá vykašlávat hlen a snižuje zduření sliznic, otevírá dýchací cesty. Niaouli stimuluje krevní a lymfatický oběh, posiluje imunitu. Poskytuje úlevu od revmatických a artritických bolestí. Během meditace oživuje smysly, zlepšuje koncentraci a povzbuzuje ducha.

 

Dominantní temperament: flegmatik +++, cholerik +++
Charakteristika:  Čistící – Jemný – Povzbuzující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 1-2 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.
Upozornění: Niaouli olej je netoxický, nedráždivý a nevyvolává přecitlivělé reakce. Je vhodný pro všechny typy pleti

Použití v aromaterapii:
  • koupele: Vdechování oleje při koupeli uvolňuje zahleněné dýchací cesty a ucpané dutiny. Koupel je stimulační, zvyšuje imunitu a odolnost proti bakteriíím a virům. Je rovněž účinný při eliminaci střevních červů, kteří narušují růst a proces metabolismu (lze použít i u dětí). Přináší úlevu od revmatických bolestí a zmírňuje bolesti hlavy a migrény.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: EO niaouli je jeden z nejlepších na otevřené rány a kožní infekce, díky svým vlastnostem pomáhá inhibovat bakteriální růst a poskytuje dobrou ochranu proti sepsi, tetanu a infekcím vnitřních orgánů (střeva, močové cesty apod). Urychluje hojení ran a má velmi dobré výsledky při hojení jizev, strií a poškozené kůže po popáleninách či neštovicích. Masáž hrudníku a krku napomáhá odkašlávání a odhlenění. EO niaouli je skvělé analgetikum, eliminuje bolest tím, že vyvolává znecitlivění v nervech. Je účinný při úlevě od bolesti hlavy, migrény, bolesti zubů a bolesti svalů a kloubů, i bolesti způsobené výrony.  Niaouli olej stimuluje krevní oběh a vylučování hormonů, enzymů a dalších šťáv a zároveň stimuluje metabolické procesy. Mezi ně patří trávení, vstřebávání a vylučování. Tímto způsobem stimuluje růst a posiluje imunitu. Pomáhá také poskytnout úlevu od revmatismu, artritidy a dny.
  • na pleť : EO niaouli poskytuje velmi dobrou službu zanícené a aknózní pleti. Čistí pleť a zmenšuje jizvy a stopy po akné, pupíncích i neštovicích. Niaouli urychluje růst nových tkání a buněk v postižené oblasti a dodává zdravý vzhled.
  • difuzér: Použití 2 kapek oleje niaouli v parní inhalaci pomáhá bojovat proti nachlazení, chřipce, bronchitidě, sinusitidě, kataru, kašli. Pomáhá s uvolněním hlenu z dýchacích cest, což podporuje snadné dýchání a zdravý spánek. Niaouli v difuzeru je dezinfekční a insekticidní, odpouzuje hmyz a může pomoci inhibovat bakterie a viry i střevní červy.
Posílení ducha:
  • Niaouli navozuje pocit, že máte tzv. prostor k dýchání
  • Pomáhá lépe nést emocionální břímě a uvolnit napětí
Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *