Menu Zavřeno

Esenciální olej Palmarosa/ Palmorůžová – použití, účinky, recepty
lat. Cymbopogon martinii

éo Palmarosa v BIO kvalitě  → kup si mě v ESHOPU

Obecné informace:

Palmarosa je trsovitá tráva, příbuzná citronové trávy, původem z Indie a Indodočíny. Dorůstá do výšky 3 m, doba jejího květu spadá na srpen až září. Kvete modravě bíle a následně se její květy zbarví červeně. Vůní připomíná růži s citronovým nádechem. Esenciální olej z Palmarosa je extrahován parní destilací ze sušených travnatých listů, které jsou sklízeny před květem.

V ajurvédské medicíně se rozmačkané listy přidávají do koupele ke snížení  stresu a navození vnitřního klidu.

Esenciální olej palmarosa je schopen snižovat horečku díky svým antivirovým, antibakteriálním a antiseptickým vlastnostem. Ochlazuje a uklidňuje. Olej je s oblibou používán do přípravků na péči o pleť. Je to buněčný stimulátor, podporuje regeneraci a hydrataci buněk. EO palmarosa se používá ke zmírnění zažívacích potíží, uvolňuje ztuhlé  a bolavé svaly a klouby. Zabraňuje vnějším i vnitřním infekcím. 

Dominantní temperament: flegmatik +++
Charakteristika:  Ochraňující – Ochlazující – Jemný

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 1-2 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.
Upozornění: Palmarosa je netoxická, nedráždivá a nepůsobí přecitlivělé reakce. Je vhodná pro všechny typy pleti.

Použití v aromaterapii:
  • koupele: koupel s palmarosa EO slouží ke zmírnění duševního vyčerpání a přemožení emocemi. Koupel působí antibakteriálně, inhibuje viry a škdolivé mikroby. Zanechává vláčnou a jemnou kůži, je vhodný při léčbě vyrážek, ekzémů a kožních dermatitid. Zvyšuje obranný mechanismus buněk v těle a posiluje imunitní systém. Je také účinný při léčbě poruch trávení, střevních problémů, ztuhlých a bolavých svalů, modřin, klidní bušení srdce.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: Esenciální olej Palmarosa se používá již od pravěku k ochlazování horečky. Díky antiseptickým vlastnostem je palmorasa vhodným olejem k lokální masáži na hojení ran, poranění, popálenin, vyrážek a dalších kožních infekcí., pomáhá při hojení ran a před sepsí. EO je karminativní, působí blahodárně při poruchách trávení, ulevuje od křečí střevních i svalových. Svými antimikrobiálními účinky pomáhá při léčbě zažívacích potížích a infekcí močových cest a měchýře.
  • na pleť : EO palmarosa je oblíbenou složkou přípravků o pleť. Svými účinky pomáhá v boji proti škodlivým bakteriím a mikrobům, hojí kožní dermatitidy. Palmarosa je vhodný především na suchou a mastnou pokožkou. Působí jako přírodní tonikum a pomáhá udržovat hydratovanou pleť. Olej je regenerační, stimuluje růst buněk, reguluje kožní maz, udržuje pokožku jmenou a vláčnou, pomáhá snižovat výskyt vrásek. Má protizánětlivé a chladící vlastnosti, lze jej doporučit i k podpoře léčby akné, vyrážek, ekzému, oparu či jizev po akné.
  • difuzér: Esenciální olej Palmarosa má jemnou, mlhavou a citronově růžovou vůni, která uklidňuje mysl i tělo. Přidáním 2 až 3 kapek do difuzéru či aromalampy poskytne pocit spokojenosti, pocitu bezpečí a ochrany.
Posílení ducha:
  • Voňatka Martinova utišuje a zahaluje srdce a chrání před emocionální zranitelností.
  • Uklidňuje a navozuje vnitřní klid. Olej Palmarosa také pomáhá při léčení nervozity, hněvu, úzkosti, strachu, posedlosti, žárlivosti, nespavosti a nenávisti.

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *