Menu Zavřeno

éterický olej Skořice cejlonská

TRADIČNÍ POUŽITÍ, DÁVKOVÁNÍ, RECEPTY 

éterický olej Skořice cejlonská BIO si můžete koupit v našem online obchodě → ESHOP
lat. Cinnamomum zeylanicum

 

Obecné informace:

Skořicovník ceylonský  pochází ze Srí Lanky. První úroda se sklízí dva až tři roky po vysazení. Cejlonská skořice je považována za tu nejkvalitnější (z toho nejlepší je z kůry osmiletých keřů). Je silně aromatická.

Kůra po usušení tvoří charakteristické tenké svitky, okraje se svinují dovnitř. Ze skořice se vyrábí silice, tinktury, olej. Působí na chuť k jídlu, celkově osvěžuje a podporuje trávení. Esenciální olej lze získat z vnitřní části kůry stromu, ten však může být pro arometarapii příliš dráždivý. Jemnější EO poskytují voňavé olistěné větvičky. Má kořeněně nasládlou chuť a příjemnou, hřejivou vůni. Skořice je používaná v mnoha kulturách pro léčbu široké palety zdravotních potíží. Slouží k prohřívání těla.

Dominantní temperament: flegmatik +++, cholerik +++
Charakteristika: Osvěžující – Zahřívající – Posilující

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 1 kapku do 10 ml neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po smíchání.
Upozornění: olej je dráždivý vůči pokožce a sliznici. Je senzibilizující, nepoužívejte ho v koupeli ani masážích, jestliže máte pleť náchylnou k alergiím. Nedoporučuje se v těhotenství.

Použití v aromaterapii:
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: je analgetický, uvolňuje ztuhlé a bolavé svaly, klouby. EO je účinné antispasmatikum, uvolňuje svalové křeče, natažené svaly apod.. Má velkou hodnotu v uklidňujícím křečích zažívacího traktu, nevolnosti a zvracení. Obklady pomáhají při revmatismu a artritidě. Na stimulaci krevního oběhu a zahřátí studených noh masírujte dvakrát denně  směsí ze 2 kapek EO skořicovníku, 4 kapek EO zázvoru lékařského a 4 kapkami lavandinu. 
  • koupele: je antiseptický, tonizující, pomáhá posilovat tělo během virové infekce, zmírňuje bronchitidu, průjem, zimnici.
  • inhalace: Esence je účinná při infekci dýchacích cest, při nachlazení. Uklidňuje nervový systém.
Posílení ducha:
  • Pokud máte ochablou vitalitu a nedostatek motivace, skořicovník ji promění v chuť do života. Podporuje kreativitu a podněcuje nové nápady.
  • Ke zmírnění depresse a pocitu beznaděje nechte odpařovat 2 kapky skořicovníku a 4 kapky pomerančovníku sladkého.
  • Pro zmírnění duševního vyčerpání a osvěžení myšlenek kápněte 1 kapku skořicovníku na kapesník a vůni vdechujte.

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *