Menu Zavřeno

éterický olej Vavřín vznešený

TRADIČNÍ POUŽITÍ, DÁVKOVÁNÍ, RECEPTY 

éterický olej Vavřín vznešený v BIO kvalitě si můžete koupit v našem online obchodě → ESHOP
lat. Laurus nobilis

 

Obecné informace:

Vavřín je statný stálezelený strom, roste v celé středomořské oblasti a části východní Evropy. Jde o teplomilnou rostlinu, která v našich podmínkách musí být na zimu chráněna ve sklenících nebo zimních zahradách. Výrazně aromatické listy jsou bohaté na silice. Od starověku je vavřín používán jako symbol vítězství.

Sušené listy vavřínu se používají jako koření pod jménem bobkový list. Kromě toho jsou sušené listy používány v léčitelství jako prostředek proti artritidě a pro posílení žaludku.

Používání EO poskytuje úlevu dýchacím cestám, uvolňuje zahlenění a je vítaným prostředkem při nachlazení a chřipce. Esenciální vavřínový olej také pomáhá při cirkulaci tělních tekutin, zvyšuje tok lymfy a působí proti celulititidě. Rovněž ulevuje od bolestí svalů a kloubů. Svými vlastnostmi také stimuluje zažívání a ulevuje mesntruačním křečím. Má antibakteriální, antiseptické a protikřečové vlastnosti.

 

Dominantní temperament: cholerik +++, flegmatik +++
Charakteristika: Vzpružující – Optimistický – Zahřívající

Tipy pro použití:  POUZE PRO VNĚJŠÍ KOSMETICKÉ POUŽITÍ

Esenciální oleje by se měly používat pouze po zředění v nosném oleji.

Dávkování: přidejte 1-2 kapky do 1 polévkové lžíce neutrálního oleje. Aplikujte masážní směs na tělo jednou denně. Používejte ihned po -smíchání.
Upozornění: olej může být dráždivý a senzibilizující. Nepoužívejte jej v koupeli a k masážím, máte-li citlivou pleť nebo sklon k alergiím. Nebo pouze velmi zředěný. Vavřín není vhodný v těhotenství.

Použití v aromaterapii:
  • koupele: Použití vavřínového oleje v koupeli posiluje imunitní systém a slouží jako prevence proti virovým i bakteriálním onemocněním. Uvolňuje zahlenění a průchod dýchacích cest. Olej nabízí svalovou úlevu a může pomoci snížit také bolesti hlavy nebo migrény.
  • na tělo – obklad nebo lokální masáž: K posílení imunity a dýchacího ústrojí během chřipky potírejte hrudník 2x denně. Svými protikřečovými vlastnostmi ulevuje od bolestivého kašle, zažívacím potížím i svalovým křečím. Masáž zahřívá organismus a poporuje cirkulaci lymfy, pro účinné vstřebání aplikujte na oblasti lymfatických uzlin na těle, jako jsou kolena a podpaží. EO reguluje nepravidelný menstruační cyklus a současně pomáhá zmírňovat menstruační křeče. Díky svý analgetickým schopnostem nabízí olej úlevu od bolesti svalů a kloubů spojené s artritidou a revmatismem, ulevuje po fyzické námaze. Také stimuluje trávicí procesy a pomáhá zvyšovat chuť k jídlu.
  • na vlasy: Olej z listů vavřínu je také považován za dobré tonikum pro vlasy, podporuje růst vlasů a zabraňuje nadměrnému vypadávání vlasů. Pomáhá také zvlhčovat pokožku hlavy, čímž zabraňuje lupinám a šupinatým vlasům. Vaše vlasy budou vypadat mnohem zdravěji. Jednoduše nařeďte olej s nosičem v poměru 1: 1 a naneste na vlasy a pokožku hlavy. Po několika minutách opláchněte.
  • difuzér: Vůně tohoto oleje je velmi optimistická, inspirující a tvořivá. Napomáhá zvyšovat sebedůvěru. Inhalace pomáhá při léčbě respiračních problémů, uvolňuje dutiny od zahlenění. Olej působí jako silný odpuzovač hmyzu, lze je použít jako přírodní repelent do difuzéru.
Posílení ducha:
  • Vůně vavřínu podporuje tvořivost a navrací inspiraci.
  • Letargii a špatnou náladu mění v nadšení pro vše, co děláte. Zmírňuje pocit beznaděje a posiluje zdravou sebedůvěru.

 

Posted in Průvodce éterickými oleji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *